Sonunda Birileri Adım Attı: ABD Hükûmeti, Tartışmalı Abonelik Paketleri Nedeniyle Adobe’a Dava Açtı

Grafik tasarımı sektörünün önde gelen şirketlerinden Adobe, son birkaç yıldır tartışmalı abonelik planları uyguluyor. Bu da kullanıcıların, Adobe’a sürekli para ödemelerine yol açıyor. Ancak ABD Adalet Bakanlığı bu işe bir dur diyecek gibi görünüyor.

ABD Adalet Bakanlığı, Adobe’a abonelik paketleri nedeniyle dava açmaya karar verdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre Adobe, plan koşulları açısından tüketiciye açık davranmıyor. Ayrıca şirket, erken fesih ücretleri ile tüketiciyi kendisine bağlamakla da suçlanıyor. Tüm bunlara ek olarak paket iptal sürecinin karmaşıklığı da davanın bir parçası hâline gelmiş durumda.

“Adobe her şeyin farkında ancak hiçbir şey yapmıyor”

ABD Adalet Bakanlığı tarafından Adobe’a yönelik suçlamaları bundan ibaret değil. Bakanlık, Adobe’un internet sitesinde ve forum sitelerinde bu konuyla ilgili pek çok şikâyet olduğunu söylüyor. Yetkililere göre Adobe’un rahatsızlıklardan bihaber olma durumu yok. Ancak hiçbir adım atmıyorlar

Adobe, kendisine açılan dava ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. En azından şimdilik. Ancak Adobe’un başının ağrıyacağı kesin. Çünkü abonelik paketleri, küresel çapta aynı şekilde sunuluyor. Yani ABD’de açılan dava, Türkiye’deki Adobe abonelerini de etkileyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x